Merhaba Dostlar,

Sizlere bu hafta yonetim kurulunda bulundugum ATCCI den bahsetmek istiyorum.

Amerikan Türk Ticaret ve Sanayi Odası (ATCCI), Türkiye ile Amerika arasındaki ikili ticaret potansiyelini ve yatırım seviyelerini arttırmayı ve desteklemeyi hedefleyen Seattle-NewYork merkezli, kar amacı gütmeyen özel bir üyelik organizasyonudur. Kuruluşumuz, Amerika Birleşik Devletlerinde 21 eyaleti temsil etmektedir.

Amerika Birleşik Devletleri’nde faaliyet gösteren ve Türkiye’de ilişkileri veya yatırımları olan kişiler arasında farkındalık, iletişim, sosyal ve ticari ilişkileri teşvik etmek, desteklemek ve pazar çeşitliliğini geliştirebilmesi için uluslararası arenada ihracatçıların rekabetini kolaylaştırmak amacıyla  sürdürülebilir dış ticaretinde artış sağlamak.

ATCCI ‘nin temel amacı, üyelerimizin faaliyetlerinin, hizmetlerinin ve ürünlerinin tanıtımını yapmak, daha büyük ticaret ve yatırım faaliyetlerini destekleyerek, Türkiye ile ABD arasındaki ortak girişimleri geliştirmek ve kolaylaştırmak, böylelikle iki ülke arasındaki ticari ve ekonomik ilişkileri teşvik etmektir. ATCCI tüm üyelerini, ABD’de iş yapabilmek için gerekli olan tüm ticari, yasal ve pazarlama koşullarını kapsayan ‘ABD İLE TİCARİ UYUM’ programına dahil ediyor. Bu program çerçevesinde tüm üyelerimize birebir danışmanlık vererek kendilerini ABD ile başarıyla ticaret yapmaya hazır hale getiriyoruz. ATCCI, programın tüm yükümlülüklerini yerine getiren üye kurumlara, ABD İLE TİCARİ UYUM sertifikası vererek, ABD’deki geniş ticari ağı ile güvenli bir şekilde iletişim kurma ve iş geliştirme fırsatı tanıyor.

 

ABD İLE TİCARİ UYUM PROGRAMI KAPSAMI 

TİCARİ UYUM

Sektör bazında tüm ABD ürün standart ve yönetmeliklerine uyum,

ABD üretim ve kalite kontrol yönetimi kural ve standartlarına tam uyum,

ABD paketleme, lojistik ve depolama standartlarına uyum,

YASAL UYUM

Uluslararası ticaret ve gümrük kanunlarına uyum,

Fikri mülkiyet, marka ve patent kanunlarına uyum,

Muhasebe, vergilendirme ve finansal raporlama kanunlarına uyum,

PAZARA UYUM

ABD alıcı firmalar ile iletişim kuralları ve ihracat departmanlarının uyumu,

ABD standartlarında güncel İngilizce web sitesi ve e-ticaret altyapısı,

Ürün bazında rekabetçi fiyatlama ve satış sonrası müşteri desteği.

 

ATCCI hakkında daha fazla bilgi ve üyelik başvurusu için lütfen web sitelerimizi ziyaret edin: http://www.atccieast.org http://www.atcciwest.org

serkaneren
Author: serkaneren

Otomotiv / Makina Muhendisi